Шпильки, кульчики і навіть ложка. Що ковтають наші діти. Фото

13350 0
У Львові щотижня діти ковтають небезпечні сторонні предмети
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

На початку вересня у Львівську дитячу лікарню ОХМАТДИТ, що на вул. Лисенка, 31, госпіталізували дворічну дівчинку, яка проковтнула 36 магнітних кульок. Магнітики збилися і створили своєрідну деформовану петлю, яка не давала їм пройти у кишківник. Завдяки процедурі фіброгастроскопії їх витягнули і дитину успішно виписали додому. Тvoemisto.tv з'ясовувало, як часто трапляються такі випадки і що найчастіше тягнуть до рота діти.

Заступник директора Львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ із хірургічної частини Богдан Мальований каже, що дітей, які ковтають сторонні предмети, у дитячу лікарню привозять щотижня.

У медзакладі є навіть цілі колекції предметів, які медики витягали зі шлунків та легень дітей. Здебільшого переважають монети, батарейки, деталі від конструкторів, канцелярські скріпки і навіть серед них є голки та графки. Предмети зберігають у торакальному відділенні лікарні ОХМАТДИТ.

«Кілька років тому до нас в лікарню привезли дівчину віком 12-14 років, яка проковтнула голку. Удома вона щось шила, забувшись поклала голку у рот, затиснула її губами, відволіклась і проковтнула. Лише зробивши рентген, ми зрозуміли місцезнаходження голки і її успішно витягли», – каже Богдан Мальований.

Читайте також:  У нас діти не плачуть. Як у Львові малюкам роблять складні операції

За словами хірурга, небезпеку становлять усі сторонні предмети в тілі – від копійок до батарейок до голок. Але якщо за монетами ще можна поспостерігати, то батарейки і голки варто витягати якнайшвидше. Спочатку сторонні тіла пробують витягати ендоскопічно, без розрізу. Якщо це не вдається – тоді потрібна операція.

Цілий стенд із колекціями сторонніх предметів є й у Львівській міській дитячій лікарні, що на вул. П. Орлика, 4. Тут і батарейки, монети, трубочки від чупа-чупсів, графки, кульчики, шпильки для волосся, також голки і навіть ложка.

Ендоскопіст відділення функціональної діагностики дитячої міської лікарні Віктор Іванців розповідає Тvoemisto.tv, що часто у тому, що діти ковтають сторонні предмети, винні самі батьки. Це стається або через недогляд, або через не усвідомлення, що річ, яку дали дитині бавитися або начепили на волосся як прикрасу, може нашкодити.

Найнебезпечніше, коли діти запихають чи ковтають батарейки, магніти, скляні, пластмасові, металеві предмети.

«Сторонні предмети у тілі – це завжди небезпека, адже магніти, батарейки, гострі, колючі предмети можуть вклинюватися, пошкоджувати магістральні судини та розвинути серйозні ускладнення. Наприклад, літієві батарейки можуть спричинити опіки слизової, скляні предмети порізати чи пошкодити саму слизову, магніти – притягнутися у різних відділах травного каналу та утворити непрохідність», – каже Віктор Іванців.

Читайте також: Як вчасно розпізнати апендицит. Дитячий хірург про перші симптоми

За його словами, діти до від 1 до 6 років асоціюють різні сторонні предмети, як забавки та цукерки, тому приколки з волосся і кулончики та хрестики з шиї легко стягають і тягнуть до рота. Також досить часто малі діти ковтають батарейки, магніти та пластикові деталі з дитячих конструкторів. До речі, останні несуть велику небезпеку, адже рентгенологічно вони не просвічуються. Серед найскладніших випадків – розкрита шпилька, яку ковтнула півторарічна дитина. У будь-який момент вона могла легко продірявити стравохід.

Випадки потрапляння сторонніх предметів у дітей старшої вікової групи – від 6 до 15 років – трапляються також. Здебільшого через пустощі або випадковість.

«Старші діти ковтають ковпачки від ручок, дерев’яні зубочистки, підшипники від спінерів, палички від чупа-чупсів, свистки та стругачки для олівців. А кілька років тому у нас був випадок, коли дівчина 15-16 років проковтнула чайну ложку. Увечері мама зробила дитині зауваження, щоб та не їла торт, мовляв треба готуватися, бо завтра виступати на концерті. Дитина вирішила викликати блювоту, але та потрапила їй у стравохід. Ложку витягували ендоскопом», – каже Віктор Іванців.

Лікарі наголошують – перше, що мають зробити батьки, коли побачать чи дізнаються, що дитина проковтнула сторонній предмет, це звернутися за медичною допомогою.

Інколи клініка може бути оманливою і дитину на початках нічого не турбує. Але, здебільшого, першими ознаками проблеми є біль при ковтанні, збільшена слинотеча, стискання за грудиною, страх ковтнути. У таких випадках варто відразу звертатися за допомогою.

Лише у медзакладі можуть визначити, наскільки все проблематично та вирішать, як саме можна допомогти дитині. Інколи проблему вдається вирішити швидко, проте трапляються випадки, які потребують госпіталізації та оперативного втручання.

Довідково:

Як вберегти дитину від ковтання сторонніх предметів

- Звертайте увагу на вікові обмеження – не давайте маленьким дітям ті іграшки, які не передбачені для їхнього віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть містити дрібні деталі.

- Не залишайте дрібні речі у зоні доступності дитини. Зберігайте гроші в гаманцях, батарейки у шухлядах, а прикраси у шкатулках. Все це не менш важливо, ніж постійно прибирати вдома і ховати від дітей ліки.

- Не використовуйте предмети побуту (пульт від телевізора, годинники, електронні ваги, тощо) для забавки чи відволікання дітей.

- Якщо діти зовсім маленькі, постарайтесь не купувати додому нічого, що має маленькі магніти та іграшки, для роботи яких потрібні маленькі батарейки.

- Якщо маєте кількох дітей, спробуйте пояснити старшим, які предмети небезпечно давати малюкам. Запропонуйте відразу ховати такі речі.

Нагадаємо, Тvoemisto.tv уже писало, що робити батькам, якщо дитина проковтнула сторонній предмет.

Ольга Шведа

Фото: Віктор Іванців для «Твого міста»



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!