У Львові відреставрували «Лицарський портрет Атанасія Шептицького»

1305 0
Автор картини невідомий.

У Львові завершили реставрацію «Лицарського портрета Атанасія Шептицького», його датують другою чвертю XVIII століття. Полотно експонуватимуть у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, що на проспекті Свободи, 20, повідомляють на Фейсбук сторінці музею.

Читайте також: Митрополит Андрей Шептицький отримав титул праведного

Фахівцям вдалось дослідити і реставрувати, відкрити первісний живописний шар «Лицарського портрета Атанасія Шептицького». Його датують фахівці другою чвертю XVIII століття. 

За словами завідувача відділу українського мистецтва XVIII – початку ХХ століття ЛНМ Оксани Жеплинського, на цьому портреті Атанасій Шептицький зображений як Митрополит, пише газета «День».

«Достеменно невідомо, де цей портрет перебував і звідки прийшов до музею. Довший час зберігався в допоміжному фонді музею, на який менше зверталася увага. Але я думаю, що для того портрета це було щасливою нагодою зберегтися, бо багато таких   портретів за радянських часів було знищено», – говорить Оксана Жеплинська.

Первинне зображення фахівці відкривали змиваючи нашарування. Так доходили до раритетного авторського живопису. Втім, картина має пошкодження, які неможливо відновити. 

«Разом із основою повністю втрачено цілі фрагменти картини, а саме: більшу частину зображення стола з атрибутами, нижню частину герба, значні фрагменти обох рук. Виявилося, що під час давньої реставрації було змінено розмір портрета, – ймовірно, втрачено його нижню частину», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Від Франка до Ступки. Хто з відомих львів’ян цього року відзначає ювілей

Фахову реставрацію раритету здійснила Олена Целуйко – художник-реставратор вищої категорії майстерні олійного живопису Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького

Довідка: Владика Атанасій Шептицький (1686–1746) – архімандрит Унівський (1715– 1746), єпископ Львівський (1715–1746), адміністратор (1728–1729) і митрополит Київський (1729–1746) – належав до давнього українського боярського роду Шептицьких, із якого вийшло чимало відомих діячів нашої Церкви, серед яких і Галицький митрополит Андрей Шептицький (1865–1944).


+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!