Уряд оприлюднив постанову про пом’якшення карантину з 11 травня. Що дозволяють

10315 0
Карантинні обмеження діятимуть до 22 травня.
Фото: Вечерний Николаев

Фото: Вечерний Николаев

На сайті Кабінету міністрів оприлюднено постанову №343, що вносить зміни до постанови від 11 березня про запровадження в Україні карантину.

У документі ідеться про те, що карантинні обмеження діятимуть до 22 травня. Водночас з 11 травня запроваджується низка пом'якшень.

Спорт

Із 11 травня дозволяються індивідуальні тренувальні заняття (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю).

Також будуть дозволені навчально-тренувальні збори спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту людей з інвалідністю. Під час таких заходів учасники мають бути в засобах індивідуального захисту - респіраторах або захисних масках, у тому числі виготовленими самостійно, та повинні дотримуватись санітарних та протиепідемічних заходів.

Читайте також: Міжміське сполучення поки що не відновлять, а карантин після 22 травня можуть продовжити

Також дозволено відкрити тренувальні бази і майданчики для професійних спортсменів, але за умови перебування не більше однієї людини на площі у 10 квадратних метрів. Вуличні спортивні майданчики також стануть доступними на тих же умовах. Правило поширюється і на дитячі майданчики.

Окрім того, українці зможуть гуляти в парках, лісопарках, у зелених зонах і скверах, але лише у масках та на відстані один від одного.

Торговельне і побутове обслуговування

Із 11 травня буде дозволено торговельне та побутове обслуговування населення, але виключно магазинах, зокрема магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах. Персонал і відвідувачі повинні мати захист обличчя, очей та рук. Дозволено буде перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів.

У постанові окремо наголошують на захисті рук, окрім обличчя та очей, як було у попередньому варіанті карантинного документу.

Також буде дозволено роботу нотаріусів, адвокатів, аудиторів і психологів і надання стоматологічної допомоги, як і робота перукарень та салонів краси.

Заклади громадського харчування

Уряд дозволив з 11 травня роботу літників закладів громадського харчування, видачу замовлень на виніс та їх адресну доставку. Детальніше про правила, за якими відбуватиметься діяльність закладів громадського харчування, читайте в матеріалі >Tvoemisto.tv.

Додамо, що за столиком літника зможуть перебувати не більше двох дорослих (старших за 14 років) людей, а відстань між столиками становитиме не менше 1,5 м.

Заклади культури

Відкритись з 11 травня дозволено музеям, але без прийому відвідувачів, музеям просто неба. Персонал таких закладів повинен мати засоби індивідуального захисту. Також має бути забезпечений доїзд персоналу на роботу і з роботи.

Рішення про те, чи приймати відвідувачів, ухвалюватиме орган управління закладу.

У театрах, цирках, мистецьких та подібних колективах за рішенням керівництва дозволяється проводити репетиції і тренування та інші заходи, але за умови, якщо у них беруть участь не більше 50 людей. Глядачів у таких закладах наразі бути не повинно, а самі учасники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту.

Читайте також: Пік захворюваності на Covid-19 на Львівщині очікують до початку червня

Також дозволено з 11 травня працювати точкам продажу преси, друкарням, редакціям, підприємствам, що займаються логістикою у цій сфері. Окрім того, зможуть працювати телерадіоорганізації, афілійовані з ними організації, які забезпечують їх повноцінне функціонування, зокрема виробництво контенту.

Зможуть працювати провайдери програмної послуги, оператори телекомунікацій, що забезпечують розповсюдження сигналу телебачення та радіомовлення, інші виробники аудіовізуального контенту.

Журналісти, рекламники та кіноматографісти зможуть проводити зйомки, але участь у них дозволена не більше, ніж 50-ти учасникам. До того ж, до місця зйомки не можна пускати сторонніх людей.

Усі учасники цих процесів мають бути забезпечені індивідуальними засобами захисту.

Постанова доручає головному державному санітарному лікарю України розробити та затвердити протиепідемічні заходи, що повинні здійснюватися підприємствами, установами та організаціями, а також агропродовольчими ринками.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!